כל בד והכביסה שלו

גלול מטה

הסוודר התכווץ? המכנסיים החדשים איבדו צורה? חליפת הגן של הילד התמלאה ב"גולגולים" (כדוריות בד)? לא עוד! מעכשיו תוכלו למנוע את טעויות הכביסה שעלולות להרוס את הבגד האהוב עליכם ביותר – אם רק תשימו לב לסוג הבד ותתאימו לו את תוכנית הכביסה האופטימלית. להלן המדריך המלא לתוויות הכביסה של 10 סוגי הבדים הנפוצים ביותר.

רך ונוח: פלנל

אפשר לכבס ולייבש במכונת כביסה ,בטמפרטורה נמוכה.
אסור להשתמש במלבין ואם רוצים לגהץ, אז כדאי להקפיד על טמפרטורה נמוכה.

עמיד, קליל ויומיומי: כותנה

ניתן לכבס בתכיפות גבוהה בטמפרטורה של 40 מעלות.
מומלץ לא לייבש את בגדי הכותנה במייבש הכביסה ולגהץ בטמפרטורה בינונית בלבד.

יקר ערך ועדין: משי

העצה הטובה ביותר היא לכבס בגדי משי ביד ולא לייבש אותם במייבש הכביסה.
במכונות הכביסה של בוש קיימת תוכנית Delicates/Silk, המתאימה לבדים עדינים במיוחד העשויים ממשי, סיבים סינתטיים או בדים מעורבים (למשל וילונות), והיא מחייבת שימוש בנוזל ניקוי ייעודי לבדים עדינים. גיהוץ יש לבצע בטמפרטורה נמוכה על מנת לא לפגוע באיכות העדינה של הבד.

מחמם אך רגיש: צמר

בגדים העשויים מצמר מצריכים טיפול מיוחד – את חלקם ניתן לכבס במכונת הכביסה ואחרים מחייבים כביסה ביד. לכן, חשוב לקרוא היטב את הוראות הכביסה שעל תווית הבגד. אם מותר לכבס במכונת הכביסה, הפעילו אותה על תוכנית צמר (Wool) – תוכנית כביסה עדינה במיוחד, הכוללת הפסקות ארוכות יותר (בהן הפריטים מושרים במים פושרים ובתמיסת נוזל הניקוי), על מנת למנוע התכווצות של פריטי הכביסה. בכל מקרה, אין לייבש בגדי צמר במייבש הכביסה ומומלץ לגהץ אותם בטמפרטורה בינונית.

לביש ותכליתי: ג'ינס

באופן מפתיע, לא מומלץ לכבס את מכנסי הג'ינס לעיתים תכופות מדי וגם לא לייבשם במייבש הכביסה, וזאת על מנת לשמור על עמידות המכנסיים. אם ניתן, ייבשו את הג'ינס באופן טבעי וכשהוא פרוס לרווחה. לא כדאי לגהץ מכנסי ג'ינס אבל אם אתם חייבים לעשות זאת, הפכו את המכנסיים והפעילו את המגהץ על טמפרטורה נמוכה בלבד. בחלק מהמכונות תמצאו תוכנית ייעודית המתאימה לסוג בד זה.

מגוון וקל לטיפול: פוליאסטר

הפכו את הבגד לפני שאתם מכניסים אותו למכונת הכביסה והפעילו את תוכנית Easy-Care, המתאימה לכביסה של בדים סינתטיים המצריכים טיפול קל בלבד. שימו לב שאינכם מוסיפים מרכך כביסה, שכן הוא עלול לפגוע בסיבי הבגד. כמו כן, ניתן לייבש במייבש כביסה על טמפרטורה נמוכה בלבד.

רענן לאורך זמן: טריקו

יש לכבס בטמפרטורה שאינה עולה על 30 מעלות, ניתן להכניס למייבש הכביסה בטמפרטורה נמוכה וניתן גם לגהץ בטמפרטורה נמוכה. חשוב להקפיד ולוודא שכל הרוכסנים והתופסנים סגורים, כך שהבגדים לא ייפגמו.

רך וזוהר: ויסקוזה

כדאי לכבס בעדינות בתוך רשת כביסה ייעודית ועל טמפרטורה של 30 מעלות. אם ניתן, הפעילו את מכונת הכביסה ללא פעולת הסחיטה. כמו כן, לא מומלץ לייבש בגדי ויסקוזה במייבש כביסה ולגהץ כדאי רק בטמפרטורה נמוכה.

קל לטיפול ונוח: בד מעורב

כשמדובר בבגדים העשויים מכמה סוגי בדים, מומלץ למלא את התוף עד לחצי בלבד, אחרת הבגדים עלולים להתקמט. הפעילו את מכונת הכביסה בטמפרטורה של 30 מעלות, עם מהירות סחיטה נמוכה. כמו כן, ניתן לגהץ את הבגד אבל בטמפרטורה נמוכה בלבד.

רומנטי ועדין: תחרה

ישנם סוגים רבים של תחרה וכל אחת מהן מצריך טיפול אחר. באופן כללי, ככל שאיכות התחרהכשמדובר בבגדים העשויים מכמה סוגי בדים, מומלץ למלא את התוף עד לחצי בלבד, אחרת הבגדים עלולים להתקמט. הפעילו את מכונת הכביסה בטמפרטורה של 30 מעלות, עם מהירות סחיטה נמוכה. כמו כן, ניתן לגהץ את הבגד אבל בטמפרטורה נמוכה בלבד.
גבוהה יותר, כך תהליך הניקוי צריך להיות עדין יותר. הדרך האופטימלית לכבס תחרה היא ביד – השרו אותה בגיגית מים פושרים, הוסיפו מעט סבון כביסה מתאים (כזה המיועד לבדים עדינים ולכביסה ידנית) והמתינו קצת. לאחר מכן, שטפו במים קרים.

מכונות הכביסה של בוש מגיעות עם מגוון תוכניות המתאימות לסוגי הבדים השונים. כדי להכיר את כל האפשרויות של מכונת הכביסה שרכשתם מומלץ לעין בחוברת ההפעלה , שבה תמצאו הסבר פשוט וקצר על כל אחת מהתכניות המיוחדות שהמכונה שלכם מציעה.

בוש בפייסבוק!

עולם שלם של תוכן ייחודי, טיפים מיוחדים ואת כל העדכונים אודות המוצרים שלנו

השירות של בוש

השירות שלנו

שירות יוצא דופן – לפני ואחרי הרכישה.

2220*

csb-serv@csb-ltd.co.il

החוויה של בוש

החוויה של בוש

גלו איכות, שלמות ואמינות.

חפשו משווקים מורשים או מרכזי שירות באזור מגוריכם

איתור משווק

למציאת משווק של מוצרי החשמל הביתיים של בוש המשתתף בהטבות ובמבצעים שלנו