מכונות הכביסה החדשות של בוש עם מערכת המינון האוטומטי i-DOS

מספיק למלא פעם בחודש!*

מכונות הכביסה החדשות של בוש עם מערכת המינון האוטומטי i-DOS קובעת עבורכם את המינון המדויק של סבון הכביסה עד לרמת המיליליטר. כל שנותר לכם הוא ללחוץ על כפתור!
*לפי ממוצע של 20 כביסות

מינון סבון במכונת כביסה

לשים סבון במכונת הכביסה זו אמנם פעולה פשוטה, אבל המינון תלוי בגורמים שונים שלא תמיד אנחנו לוקחים בחשבון, כמו דרגת קשיות המים, כמות הלכלוך, הקיבולת המדויקת שהוכנסה לתוף, סוג הבדים ועוד..

אז האם אנחנו עושים זאת נכון? ומה ההשלכות של מינון שגוי?

תוצאות כביסה מאכזבות נגרמות, בדרך כלל, ממינון לא נכון של אבקת או נוזל הכביסה. מינון נמוך מידי יכול לגרום לכביסה לבנה לצאת אפורה, להשאיר כתמים על הבדים, לגרום להצטברות של שומן וריח מעופש במכונה ואפילו להיווצרות בקטריות על הבגדים.

תתפלאו לשמוע, אך גם מינון עודף איננו מומלץ. על אף שנהוג לחשוב כי שימוש בכמות גדולה של סבון ומרכך כביסה ישאיר לנו כביסה ריחנית ונקייה יותר, מדובר בטעות. שימוש עודף בחומרי כביסה נראה ומורגש בקלות על הבגדים. שאריות הסבון נראות לעין, ועל בגדים כהים נוכל להרגיש את השומניות הנשארת בעקבות כמות גדולה מידי של מרכך. כמו כן, שאריות סבון עלולות לגרום לגירוי בעור לאנשים רגישים.

גם הסביבה מעדיפה מינון מדויק

על מנת לשטוף את כמות הסבון העודף יש צורך במחזורי שטיפה נוספים המביאים לבזבוז של מים, חשמל וחומרי כביסה. כל אלה מביאים כמובן גם להשפעה סביבתית שלילית.

איך נשמור על הבגדים ועל מכונת הכביסה שלנו לאורך זמן?

איך נשמור על הבגדים ועל מכונת הכביסה שלנו לאורך זמן? ריכזנו עבורכם מספר טיפים מועילים להגנה על הכביסה ועל המכונה

1. את הטיפ הראשון אתם בטח מכירים אך עדיין חשוב לזכור- כביסה יש למיין. לפני הכנסת הבגדים למכונה, הפרידו בגדים כהים מבהירים.
2. פריטים עדינים מומלץ לכבס בנפרד בתוך שק כביסה. שק הכביסה יסייע לנו למנוע חיכוך יתר ולשמור על פריטים כמו: חזיות או גרביונים.
3. גם ווילונות מומלץ לכבס בשק כביסה, רק אל תשכחו להסיר מהם את התפסנים.
4. פעולה נוספת שמומלץ לעשות לפני הכנסת הבגדים למכונה- רכסו רוכסנים, כפתרו כפתורים והברישו חול מכיסים ומצווארונים.
5. פריטים לחים במיוחד או בגדי ספורט לאחר אימון מומלץ לכבס מיד או להניח תחילה לייבוש.
6. פריטים עם דוגמאות מודפסות הכניסו למכונה לאחר שהפכתם אותם, כך תבטיחו שהפריטים ימשכו לשמש אתכם לאורך זמן.
7. בדקו כי לא שכחתם לרוקן את הכיסים של המכנסיים או החולצות. לעיתים תמצאו שם פתקים ששכחתם, כסף שתשמחו לגלות או עט שיכלה להכתים את כל הבגדים החביבים עליכם.
8. רכשתם בגד חדש? מומלץ מאוד לכבסו בנפרד. לעיתים, השטיפה הראשונה של הצבע יכולה להכתים פריטים אחרים.

קדם כביסה, מתי מומלץ להשתמש?

קדם כביסה, מתי מומלץ להשתמש?

את ביצוע פעולת קדם הכביסה נבחר לפי דרגת לכלוך הבגדים שבמכונה. לכביסה עם לכלוך קל אין צורך לבצע קדם כביסה. אם תרצו, תוכלו אפילו לקצר את זמן התכנית על-ידי לחיצה על לחצן SpeedPerfect. לכביסה מלוכלכת, מומלץ לבחור בתכנית עם קדם כביסה, או ללחוץ על לחצן WaterPlus אשר מוסיף מחזורי שטיפות, על מנת שתקבלו תוצאות כביסה מושלמות.

טיפ נוסף: אל תכניסו למכונת הכביסה כמות גדולה של בגדים עם לכלוך רב.

כתמים- איך מתגברים עליהם?

אם חלילה נשפך על הבגד האהוב שלכם שמן, יין או כל דבר אחר שעלול ליצור כתם על הבד, כבסו אותו במהרה ואל תתנו לכתם להתייבש. ככל שהכתם נספג ומתייבש לאורך זמן – כך יהיה קשה יותר להסירו. במבחר מכונות הכביסה של BOSCH תוכלו למצוא מערכת AntiStain המטפלת באופן אוטומטי בסוגים שונים של כתמים קשים.

לתוצאות כביסה מושלמות, מומלץ להשרות בגדים לפני תחילת תכנית הכביסה, על מנת לרכך את הכתם. אם אתם משתמשים במכונות הכביסה של BOSCH תוכלו לבצע זאת בקלות! הוסיפו חומר ניקוי לתא הנוסף, סובבו את בורר התכניות למצב כותנה בטמפרטורה של °30 ולחצן על Start/Pause (התחלה). לאחר כ-10 דקות לחצו שוב על Start/Pause (השהיה). לאחר שעבר זמן ההשריה הדרוש, לחצן שוב על לחצן ההפעלה כדי להמשיך בתכנית הנוכחית, או בחרו בתכנית אחרת.

והמכונה? גם בה צריך לטפל

והמכונה? גם בה צריך לטפל

מכונתו הכביסה של BOSCH דורשות תחזוקה נמוכה, אך כדי לשמור עליהן לאורך זמן, מומלץ לאחר הכביסה להשאיר את דלת המכונה פתוחה, על מנת לאפשר לתוף להתייבש.

למכונות כביסה I-DOS בעלות מערכת מינון אוטומטית

לכל מכונות הכביסה של בוש